1989 metų rugpjūčio 23 dieną, minint Molotovo-Ribentropo pakto 50-ąsias metines, nuo Vilniaus iki Talino pagrindinėje šiuos miestus jungiančioje magistralėje susirinko Lietuvos, Latvijos ir Estijos žmonės. Susikibę rankomis, jie sudarė gyvą grandinę, kuri nusitiesė 650 kilometrų. Akcija, kurią surengė Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdis, Latvijos ir Estijos Liaudies frontai, buvo pavadinta „Baltijos keliu“. Tam tikrą Baltijos kelio ruožą, 3 kilometrų atkarpą automagistralėje M-12 už Ukmergės link Panevėžio, užėmė Raseinių rajono žmonės. Susikibę rankomis, jie įsijungė į gyvąją trijų respublikų grandinę. Iš lėktuvų išilgai trasos buvo barstomos gėlės.
Tai buvo tikrai įspūdingas renginys. Netgi tie, kurie dėl kamščių keliuose nesuspėjo į trasą, kur kam pakliuvo numatytą valandą stojo į eilę ir jungėsi rankomis, taip išreikšdami visos tautos vienybę.
Visame Baltijos kelyje buvo statomi vienokie ar kitokie atminimo ženklai. Mūsų rajono atkarpoje tokiam atminimo ženklui įrengti pasitarnavo didžiulis akmuo, gulėjęs čia nuo kelio statybos pradžios. Sąjūdietis Antanas Kliunka pasirūpino, kad ant akmens atsirastų kalvio Bertulio nukaldintas kryžius-saulutė. Kryžius buvo pašventintas. Prie akmens įvyko raseiniškių mitingas, buvo pasodinti penki atminimo ąžuoliukai.